Як обрати діаметр оглядового дорожнього дзеркала


як обрати розмір дорожнього дзеркала

В даний час, все частіше можна зустріти на дорогах України дорожні оглядові дзеркала. Вуличні дзеркала набувають все більшої популярності, тому що значно підвищують безпеку і полегшують прийняття рішень учасниками дорожнього руху.

Раніше ми писали про те які бувають і де використовуються дорожні дзеркала.

У цій статті ми опишемо як же правильно вибрати розмір вуличного дзеркала і на що особливо слід звернути увагу.

Встановлені на дорогах вуличні дзеркала безпеки значно розширюють огляд, що дозволяє учасникам дорожнього руху спостерігати за віддаленими ділянками на небезпечних перехрестях, поворотах, складах, парковках, контрольно-пропускних пунктах, авто-заправних станціях, в сліпих зонах, паркінгах, а також переглядати території з обмеженою видимістю, де велика ймовірність зіткнень і травматизму.

Для якісного огляду на дорогах загального користування повинні застосовуватися дорожні дзеркала розміром не менше 600мм (круглі) або 400 * 600мм (прямокутні). З метою запобігання спотворення зображення, кривизна відображувача дорожнього дзеркала повинна забезпечувати кут огляду не більше 160°.

Тому при виборі розміру (діаметра) дорожнього оглядового дзеркала для установки на вулиці, щоб воно виконувало свої функції і приносило користь оточуючим, слід враховувати: відстань від місця установки дорожнього дзеркала до об’єктів та кут огляду дорожнього дзеркала.

Дорожні дзеркала в залежності від розміру забезпечують якісне зображення пішохода на відстані, що не перевищує зазначену в таблиці 1. Відстань видимості транспортних засобів буде значно більше.

Таблиця 1. Максимальна відстань якісного відображення пішохода в дорожньому дзеркалі.

 

Розмір відображувача, ммВідстань від водія до дорожнього дзеркала, мВідстань від дорожнього дзеркала до відображеного в ньому пішохода, м Видимість в напрямку руху (Сумарна відстань), м
 400 5 5 10
 600 6 10 16
 400*600 6 8 14
 800 7 14 21
 600*800 7 12 19
 1000 8 18 26
 800*1000 8 17 25
 1200 9 22 31

 

Дзеркала чеського виробника Мегапласт Кладно відповідають європейським стандартам і мають європейські сертифікати якості дорожніх дзеркал.*

Залежно від цілей використання дорожнього дзеркала Ви зможете вибрати потрібне Вам вуличне дзеркало тут, а ми сподіваємося, що представлена ​​вище таблиця 1 допоможе Вам легше і правильніше визначитися з розміром оглядового дорожнього дзеркала.

У разі виникнення додаткових питань, пишіть,  телефонуйте – будемо раді допомогти прийняти оптимальне рішення.


*  для тих дзеркал, які підлягають обов’язковій сертифікації в країнах Євросоюзу – дзеркала зі світлоповертальною окантовкою серії MEGA.