На що звернути увагу при виборі дорожнього дзеркала?


как выбрать дорожное зеркало

Правильно підібране і встановлене дорожнє дзеркало гарантує ефективність його використання на складних ділянках доріг і забезпечення кращого огляду території з метою зменшення аварійності. Як же обрати  дорожнє дзеркало?

При виборі дорожнього дзеркала Вам слід відповісти на кілька питань:

Де буде встановлено дорожнє дзеркало безпеки (внутрішня, виробнича територія чи дорога загального користування)?
В залежності від цього, Ви зможете обрати, ту модель сферичного дзеркала, яку рекомендовано використовувати в конкретному випадку. Раніше ми писали про модельний ряд дорожніх дзеркал і як їх обрати в залежності від місця використання.

Хто, для чого буде дивитись в дорожнє дзеркало, з якої відстані і що потрібно бачити? Від відповіді на ці питання залежить, який розмір відображувача Вам найкраще підходить. Докладніше про те, як обрати розмір дорожнього дзеркала ви можете прочитати  тут.

 

Коли Ви обираєте дорожнє дзеркало слід звернути увагу на якість відображення – воно не повинно суттєво спотворювати зображення та створювати хибне враження про дистанцію до транспортного засобу, що наближається. Оптичний обман відображення дзеркала , на скільки спотворений відображувач дорожнього дзеркала можна визначити за допомогою візуального спостереження або фотографуванням відображення квадратної сітки.

Дуже важливими є матеріали, з яких зроблено дорожні дзеркала. Сам відображувач має бути виготовлено з металевої полірованої основи або напиленням металу (алюмінію) на полімерну основу у вакуумі з нанесенням антикорозійного покриття.

Не дозволено використовувати на дорогах скляні дзеркала!

дорожное зеркало с козырьком

 

Матеріали, з яких виготовляють елементи дорожніх дзеркал, не повинні виділяти токсичних речовин у небезпечних для здоров’я людей концентраціях та мають бути стійкими до дії кислотного середовища. Поверхня відображувача має бути однорідною, без подряпин, вм’ятин, пропусків, сколів та інших дефектів поверхні. Відображувачі дорожніх дзеркал повинні мати антивандальну поверхню, мають бути стійкими до дії атмосферних впливів та ультрафіолетового випромінювання. Для використання в різних регіонах протягом всіх пор року дорожні дзеркала мають витримувати температурний режим від мінус 40°С до 60°С.

Корпус дорожнього дзеркала має бути виготовлено зі стійкого до дії кліматичних умов матеріалу. Для надійності і тривалого використання дорожнього дзеркала, воно має мати спеціальну конструкцію, що запобігає утворенню конденсату та потраплянню води в середину конструкції, посилену задню стінку (ребра жорсткості) корпусу та надійне кріплення.

 

Зверніть увагу! Колір корпусу дорожнього дзеркала без окантовки із захисним козирком має бути помаранчевим.

дорожное зеркало с отражателем

 

Колір корпусу дорожнього дзеркала з окантовкою може бути білим, помаранчевим або жовтим. Для кращого зорового сприйняття та привертання уваги на тлі навколишнього середовища, по периметру корпусу навколо відображувача дорожнього дзеркала (за умови відсутності захисного козирка) має бути окантовка жовтого кольору з люмінесцентною поверхнею чи білого кольору з рівномірно розташованими на ній світлоповертальними елементами червоного кольору.

Ширина окантовки залежно від диаметру дорожнього дзеркала має бути 4-6 см.

Ширина світлоповертального елемента має бути вужча від ширини окантовки дорожнього дзеркала на 1см.

 

корпус крепеж и ребра жесткости дорожного зеркала

 

Кронштейн, стояк та елементи кріплення має бути пофарбовано в сірий колір (крім оцинкованих). Кронштейн має забезпечувати надійність кріплення корпуса дзеркала до стояка опорної частини в умовах дії сильних вітрів; поворот корпусу дзеркала в горизонтальній площині під час дії розрахункового вітрового навантаження не більше ніж ±0,5°; поворот корпусу дорожнього дзеркала із відображувачем під час його монтування в горизонтальній площині навколо стояка на кут не менше ніж ±90°; у вертикальній площині на кут не менше ніж ±30°.

Матеріали, з яких виготовляють елементи дорожніх дзеркал, не повинні виділяти токсичних речовин у небезпечних для здоров’я людей концентраціях та мають бути стійкими до дії кислотного середовища.

Сподіваємося, що після ознайомлення з наведеною інформацією Ви будете більш ретельно та усвідомлено підходити до вибору дорожніх дзеркал, за допомогою яких рух на дорогах стане більш безпечним та прогнозованим.

 

Всі наведена інформація викладена згідно вимог чинного ДСТУ 8731:2017.