Школяр блокіратор – безпека на пішохідному переході


муляж пішохода, шкільник блокиратор, фігурка пішохода

Фігурка школяра на пішохідному переході, а «по-народному» школяр блокіратор (school child bollard) – це елемент дорожньо-вуличного обладнання, що встановлюється на узбіччі поруч з пішохідним переходом, щоб викликати посилену увагу водіїв. Подібні ростові манекени дітей встановлюють в містах та селах на нерегульованих пішохідних переходах біля шкіл, дитячих садів і майданчиків.

Школяр-блокіратор як би робить крок в сторону проїжджої частини – створюється враження, що це дійсно дитина, яка переходить дорогу. Розрахунок на те, що водії здалеку почнуть помічати макет школяра та відповідно будуть знижувати швидкість.

school child bollard макет школьника на пешеходном переходе макет пешехода, манекен школьника ешеходДо слова, Україна не перша країна, яка використовує школярів-блокіраторів. Подібне обладнання можна зустріти в багатьох європейських країнах. У Великобританії на пішохідних переходах біля шкіл встановлюють «комплект» фігурок, що складається з манекена хлопчика і манекена дівчинки.

Наш, український, школяр-блокіратор хоч поки і без подружки, але виглядає добріше  і веселіше своїх іноземних «колег». Виготовлений макет пішохода на базі металевого каркаса, з міцного композиту – скловолокна на основі поліефірної смоли. Нижня частина фігурки пішохода має додаткові металеві кріплення для монтажу до дорожнього покриття. Конструкція муляжу пішохода дозволяє витримувати ударні, фізичні навантаження без істотних пошкоджень. Покриття фігурки школяра, що переходить дорогу, виконано акриловою фарбою, окремі елементи світловідбиваючої фарбою, що робить її помітною в темний час доби.

Замовити манекен дитини пішохода можливо тут.